browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

O nas

kontakt: m a a r e c @ w  p . p l ( po usunięciu spacji)

W związku z licznymi pytaniami, głównie o Chorwację, campingi, opłaty, ubezpieczenia, holowanie itd 🙂 zostawiam tu mój numer telefonu :

Polecam kontakt, najlepiej jednak po zapoznaniu się z podstawowymi sprawami dotyczącymi wyjazdu 🙂

Nasza rodzinka…

Naszą przygodę z caravaningiem rozpoczęliśmy we wrześniu 2011 roku – kiedy to zakupiliśmy naszą 1 przyczepę – „Angielkę” z 1995 – Sterling Europa o długości zabudowy 500cm (6,6m z dyszlem).  Pierwszy wyjazd zaliczyliśmy na majówkę w 2012 roku do Miłkowa obok Karpacza. Już miesiąc później wybraliśmy się na pierwszy daleki wyjazd do Chorwacji (w wolnym czasie opiszę go na blogu). Przez cały sezon 2012 i 2013 spędziliśmy w naszym mobilnym domku prawie 100 nocy, zarówno w Polsce jak i za granicą, przejeżdżając ponad 10.000km.

Pierwszą przyczepę kupuje się przeważnie na próbę, aby sprawdzić jak to będzie, czego nam potrzeba, jaki układ wnętrza pasuje no i czy w ogóle taki sposób na wyjazdy nam pasuje.

Jako, że zakochaliśmy się w tym sposobie podróżowania, ustaliliśmy nasze wymagania odnośnie sprzętu i odłożyliśmy trochę gotówki to w lutym 2014 przyszła pora na zmianę przyczepy na 10 lat młodszą, z dużą lodówką, markizą i innymi udogodnieniami… Wybór padł na Tabbert Da Vinci 450 TD z 2005 roku.


5 Responses to O nas

 1. Janwil

  Ired to Wy? Oj chyba nie. Ale Ford C-max /motor?/ moze być. Ja mam Focusa Mk2 2.0TDCi kombi.
  Pozdrawiam

  • marek

   nie to nie Ired, ale maarec z k.pl…

   Pozdrawiam 🙂

   P.S. sam Ci tego forda polecałem 🙂

 2. katarzyna

  Witam, prosze o info, czy znaja Panstwo procedure sprowadzenia przyczepy kempingowej z Anglii za pomoca auta na polskich numerach??? Bardzo prosze o informacje zwrotna, sprawa jest pilna, a pomoc baaardzo potrzebna. Pozdrawiam-

  • marek

   Witam. Nie znam dokładnych zasad, ale z mojej wiedzy wynika, że nie wolno tak holować przyczepy. W Wielkiej Brytanii nie rejestruje się przyczep a jedynie przekłada się na czas holowania – tablice rejestracyjne z samochodu. Taka przyczepa nie ma więc dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia i ważnych tablic rej. Metodą na legalny transport jest wynajęcie lawety (mając bardzo konkretny samochód ze względu na duże dmc lawety), lub wynajęcie autolawety – po sprawdzeniu wymiarów i wag. Jest też trzecia metoda – zakup tablicy rejestracyjnej wraz z ubezpieczeniem – w Niemczech – lub przez Internet.

   więcej informacji – na pewno znajdziesz na http://www.forum.karawaning.pl

 3. Piotr

  Witam, sorki ze tutaj truje ale Twoj Tabbert to coś co właśnie znalazłem i waham się czy się zdecydować. Powiedz czy jesteś zadowolony z nabytku . Jeśli miałbyś ciut czasu to może udałoby się spichnac i porozmawiać? Ja przez 8 lat ujezdzalem LMC Munsterland lecz definitywnie czas na zmianę. Jeżdżę dość dużo z przyczepka wiec nie chce nabywać zbyt pochopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wrxA1