browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Majówka Czechy – cz.I Dvur Kralove nad Labem

Posted by on 7 maja 2014

Majówka w tym roku stała u nas pod wielkim znakiem zapytania. Już wyjazd na Święta Wielkanocne musieliśmy odwołać – ze względu na stan zdrowia dziecka.  Pod koniec kwietnia okazało się, że Leo ma zapalenie płuc – a do wyjazdu było tylko 5 dni. Ostatecznie choroba ustąpiła, pediatra dała zgodę i ruszyliśmy trochę bez przygotowania – w środę 30 kwietnia w stronę naszych południowych sąsiadów.

Ten  wyjazd był wyjątkowy pod kolejnym względem – jechaliśmy holownikiem zastępczym (w ramach testów,  które przeszły bardzo pozytywnie i być może niedługo będzie on już nastym stałym autem).

Ruszamy o 16:15 z Częstochowy znaną nam trasą przez Lubliniec, Opole, Nysę, Kłodzko, Kudowę i dalej przez Nachod do Dvor Kralove nad Labem.

Na camping Safari dotarliśmy dokładnie 5 godzin później, zgodnie z ustaleniami poprzez email – na miejscu nie było już obsługi. Rozstawiliśmy się wraz ze znajomymi na wybranych miejscach, podłączyliśmy prąd, zatankowałem wodę i rozpoczęliśmy grilowanie… Tym razem mieliśmy nietypowe powitanie – ale czego nie robi się dla turystów : (teraz już wiemy gdzie była obsługa)

W czwartkowy poranek po śniadaniu ruszamy zwiedzać zoo, do którego przylega camping. Tym razem jest bardzo wygodnie – gdyż większość zwierząt oglądamy z takiego oto pojazdu :

Trasa zajmuje nam ok 45 minut – płacimy po 60 koron od osoby, a za wstęp do zoo nie płacimy wcale – ze względu na to, że zostajemy na campingu na 2 doby – bardzo opłacalna sprawa. Poniżej kilka fotek z Safari :

Po zakończeniu trasy Safari Express trafiamy na bardzo ciekawy „plac zabaw” dla dzieci i nie tylko – ciężko się tylko z niego wydostać, bo dzieci wiecznie nie mają dość.

Po zabawach robimy jeszcze mały spacer po zoo, a na godzinę 13 jedziemy do miejscowości Jaromer, skąd o 13:18 chłopaki wraz z mami ruszają na „Nostalgiczny przejazd” zabytkowym składem ciągniętym przez zabytkowy parowóz – przed wyjazdem oglądamy jeszcze muzeum parowozów. (dla zainteresowanych –  http://www.vytopnajaromer.cz/planAkci2014.php?str=jizdy ).  Współrzędne muzeum – 50.341517, 15.906616

Po powrocie na camping udajemy się dalej do ogrodu zoologicznego, wieczorem docierają na camping nasi kolejni znajomi i w takim składzie będziemy już do końca majówki. W piątek po raz kolejny udajemy się na Safari – dzieci są bardzo zadowolone – a cała atrakcja kosztuje nas kilkanaście złotych.

Po godzinie 13 opuszczamy camping Safari, który zapamiętam jako czysty, zadbany, z darmowym jacuzzi i basenem oraz „darmowym” zoo pod ręką oraz miłą obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UAjNC