browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Majówka – Czechy – Camping Machuzky

Posted by on 28 marca 2014

Na majówkę w 2013 roku wybraliśmy się w towarzystwie kilkunastu ekip z forum karawaning.pl na Camping Machuzky w Velkich Karlovicach…  Spotkaliśmy się wszyscy 01.05 w Bielsku-białej i wspólnie ruszyliśmy do naszych południowych sąsiadów.

Pogoda dopisywała nam tylko podczas drogi dojazdowej, która jak na odcinek ponad 100km przebiegała płynnie i bez problemów ( mimo że czasem kolumna rozciągała się na więcej niż 500 metrów) oraz do wieczora dnia pierwszego. Kolejne dni to tylko deszcz, z krótkimi przerwami…

A pogoda zrobiła się piękna dopiero w dniu powrotu do domu

Co robić z dziećmi przez całe 3 dni kiedy przez 80% dnia pada lub wręcz leje deszcz ? wybór dla nas był prosty – dwa aquaparki oraz szczególnie godne polecenia Zoo w Żlinie (49.274500, 17.716546) oddalone od campingu o 55km.  Z racji pogody w Zoo byliśmy praktycznie sami.

Na uwagę zasługiwał basen dla pingwinów wraz z jego zabawnymi lokatorami oraz wybieg dla kangurów, na który można swobodnie wchodzić i spacerować pomiędzy luźno biegającymi kangurami (w tym także białymi)…. Cały teren ogrodu jest bardzo dobrze zagospodarowany, podzielony na kontynenty i na prawdę warto tam jechać i spędzić na miejscu cały dzień.

5 maja spokojnie dotarliśmy do domu, majówka minęła szybko – nie mniej jednak na przyszłość nie będziemy planować lokalizacji na kilka miesięcy przed, a jedynie na dzień czy też 2 przed wyjazdem – tak aby jechać w ten rejon gdzie będzie najlepsza pogoda.

Z pozdrowieniami dla współtowarzyszy z majówki

Marek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

K4REy