browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Łeba – dzień 7 – wycieczka do Gdyni

Posted by on 22 lutego 2014

20.08 – wtorek – powinienem od 2 dni być w pracy, ale tak się składa, że negocjacje poszły dobrze i możemy jeszcze jakiś czas pozostać nad Bałtykiem.

Pogoda delikatnie się psuje – ale sprawdzamy prognozy – to tylko jednodniowe pogorszenie. Szybka decyzja – jedziemy do Gdyni, pospacerujemy po Skwerze Kościuszki, zobaczymy ORP Błyskawica, Dar Pomorza oraz Żaglowiec Meksykański (którego załoga przed kilkoma dniami starła się na plaży z kibolami).

 

Głównym celem wyprawy było jednak Akwarium Gdyńskie, które z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim turystom – nie tylko rodziną z dziećmi. Strategia do wejścia jest prosta – jedna osoba staje w kolejce po bilety, a druga kawałek dalej i z lekkim opóźnieniem ( to już trzeba obserwować na miejscu ) staje w kolejce do wejścia. W akwarium jest system elektroniczny liczący zwiedzających i posiadanie biletu nie jest jednoznaczne z natychmiastowym wejściem do środka. W sumie wejście do środka zajmuje nam ok 35-45 minut, i jest to wynik dobry jak na kolejkę ponad 100metrów. O tym co zobaczyliśmy w środku nie bardzo jest sens pisać, proponuję kilka fotek, za których jakość przepraszam, ale w tym tłoku nie łatwo fotografować szybkie ryby. Zwiedzanie zajęło nam równo godzinę.

 

Na tym atrakcje Gdyni na ten wyjazd dla nas już się skończyły. Po wyjściu z akwarium, pogoda się nie poprawiła i nie było sensu spacerować.  Zwiedziliśmy miasto z okien samochodu co przy konkretnych korkach zajęło nam trochę czasu. Do Ł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lwbxRW