browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bałtyk – dłuuuuuuuuugi weekend sierpniowy

Posted by on 19 lutego 2014

Ten wyjazd miał wyglądać zdecydowanie inaczej.  Jeszcze 3 dni przed nim planowaliśmy jechać na południe – konkretnie w planach była Słowacja.  Plany są po to by je zmieniać, tutaj scenariusz napisało życie. Cały tydzień przed wyjazdem Leo był przeziębiony, podczas wizyty u lekarza zapytaliśmy czy możemy zabrać go na wyjazd – lekarka odparła – „oczywiście – a już najlepiej nad morze”. Tak się złożyło, że ten pomysł zasiany w naszych głowach już po kilkudziesięciu minutach stał się bardzo realny, w sumie zaczęliśmy się pakować.

Robimy sobie dodatkowo jeden dzień wolnego, 14.08 o 7:45 ruszamy w kierunku północy. Droga w większości dwupasmowa, częściowo autostrada (na sporym kawałku bezpłatna). Przejazd przez Łódź także nie sprawiła nam problemów, jedynie we Włocławku odstaliśmy trochę (od tej pory jest tam kolejne kilkadziesiąt kilometrów autostrady).  Z autostrady A1 uciekamy tuż przed Tczewem – tak aby ominąć korki w Trójmieście. W tym momencie zaczyna się prawdziwa ulewa, która przez dobre 40 km towarzyszy nam na lokalnych drogach, w większości dobrej jakości – jedynie na kilku odcinkach „lokalnych skrótów” musiałem zwolnić do 20kmh, gdyż woda ukrywała wyrwy w asfalcie.

Przed 17 docieramy do Łeby – na camping Łebski. Nasza trasa na ten dzień to 575km. Odcinek pokonujemy w niecałe 9 godzin, co przy 2 dłuższych postojach wydaje się być dobrym wynikiem.

Po sprawnym ustawieniu przyczepy i opłaceniu pobytu za pierwszą dobę (w celu uzyskania elektronicznej karty do szlabanu wjazdowego….) ruszamy przywitać się po 2 latach przerwy z Bałtykiem…. a później jeszcze testujemy campingowy plac zabaw.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZXlf