browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Šibenik

Posted by on 25 sierpnia 2013

Nie tylko plażowaniem człowiek żyje, czasem trzeba też pozwiedzać. Nasze zwiedzenie, ze względu na 3 latka w załodze – nie jest typowe. Nie wchodzimy do muzeów, kościołów i tym podobnych miejsc. Koncentrujemy się na spacerach po promenadach, portach – a czasami po prostu zwiedzamy całą wyspę z auta – mniej więcej tak zwiedzimy Hvar i Dugi Otok – ale o tym później.

Do Šibenika wybieramy się już w poniedziałek, zaczynając oczywiście od najważniejszego :

Później spacerek nadmorską promenadą, podziwiamy statki, jachty, motorówki – a także całą organizację ruchu pomiędzy pobliskimi wysepkami.  Przy wąskiej cieśninie ustawia się kolejka statków – i później ruszają razem w niewielkich odstępach – niestety odległość nie pozwoliła na wykonanie dobrego zdjęcia.

 

Po spacerze ruszamy dalej autem, podziwiamy górującą nad miastem Twierdzę (aktualnie trwają prace remontowe), oraz robimy kilka kilometrów drogami położonymi nad miastem – warto się przejechać, zobaczyć kunszt budowniczych….. oraz zrobić zakupy w pobliskim lidlu 🙂

Šibenik zrobił na nas pozytywne wrażenie, warto było przyjechać i zobaczyć jak żyją Chorwaci w 50.000 mieście datowanym na 1066 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uSSSZ