browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Weekend na nowym Polu Biwakowym – Leśna Kraina w Karczewicach

Posted by on 13 sierpnia 2013

Leśna Kraina w Karczewicach kolo Częstochowy – mimo, że nazwa nie wskazuje – jest to głównie Smażalnia Ryb  http://www.smazalnia-karczewice.pl/  a także obiekt sportowo – rekreacyjny.

Właściciele obiektu, dali się namówić – na nasz przyjazd. Pojawiliśmy się w piątek 2-go sierpnia ok godziny 17, a 2 godziny później dojechali nasi znajomi z Bielska-Białej.

Na wstępie zaznaczę, że od tej pory obiekt na stałe jest otwarty na turystów karawaningowych, są tam też 2 domki. Cena niezależnie od tego czy przyjedziecie kamperem, przyczepą czy też pod namiot wynosi 25zł / rodzinę 2+2 / dobę.   50.901023,19.437119 – namiary na bramę wjazdową.

W Leśnej krainie czas płynie powoli, jest cisza i spokój – a rozległość terenu oraz atrakcje dla dorosłych i dla dzieci powodują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Dla najmłodszych jest trampolina, dmuchany zamek (mini), zjeżdżalnia, huśtawka, basen, zagroda z kucem, którego można karmić.

Dorośli też znajdą coś dla siebie – łowisko, knajpka z pysznym pstrągiem oraz  piwem za 3 – 5 zł, boisko do siatkówki plażowej, liczne miejsca na wycieczki rowerowe. Na miejscu są organizowane spływy kajakowe – teren przylega do rzeki Warty, jest z nią połączony wykopanym korytem – także każdy głodny turysta – może zawsze wpłynąć na świeżą rybę .

Co robiliśmy ? – prawie nic  czyli : grillowanie, karmienie kucyka oraz dzika , pływaliśmy na świetnym rowerku wodnym – pamięta czasy PRL-u a pływa lepiej niż nowe konstrukcje, kąpaliśmy się w zalewie – woda przy brzegu w kilku miejscach – pozawala na bezpieczne wejście z dziećmi – oficjalnie jest zakaz kąpieli – z racji głębokości dochodzącej do 5m. Zrobiliśmy też krótką wycieczkę rowerową.

Weekend należy zaliczyć do bardzo udanych, a miejsce jest godne polecenia – a jadącym pragnącym stać w gęstym cieniu – polecam zabrać ok 90m przedłużacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RkDHc8