browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Chorwacja 2013

Plany… plany….plany – Chorwackie Wyspy 2013 :)

O Chorwacji 2013 – zaczęliśmy myśleć, wracając z wczasów w 2012 roku  – zakochaliśmy się w Chorwacji i nie było opcji aby jechać gdzie indziej. Początkowo plan był taki – jedziemy na 3 tygodnie – szef się zgodził, w końcu dodatkowe 2 dni urlopu wiele nie zmienią.  Zimą jednak zmienił zdanie i trzeba było na … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Ruszamy – Plan „Chorwackie wyspy 2013” trzeba w końcu zrealizować

Jest sobota – 8 czerwca 2013 – ruszamy,  na ten dzień czekaliśmy cały okrągły rok.  Przed nami trasa przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry – na camping w Buk – prawie 600km w jeden dzień z przyczepą i dzieckiem na pokładzie.  Do tego wszystkiego – w kwietniu zmieniliśmy samochód, niby przejechaliśmy nim już ok 4000km, … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Chorwacjo – nadciągamy….

Dziś 9 czerwca 2013. Rano wstajemy ok 6:30 – budzi nas myśl o Chorwacji, o kłopotach z autem… no i oczywiście niezastąpiony Leo.  Coś mnie tknęło – otworzyć po raz kolejny maskę, popatrzeć na silnik – może rano, lekko wypoczęty coś nowego zobaczę ? Faktycznie widzę, że oberwała się osłona silnika – i to chyba … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Sibenik – Camping Solaris

Dojechaliśmy,  znaleźliśmy parcelę, dzięki moverowi nawet na nią wjechaliśmy, prąd podpięty, woda zatankowana, podpory rozłożone – można zaczynać wczasowanie.

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Šibenik

Nie tylko plażowaniem człowiek żyje, czasem trzeba też pozwiedzać. Nasze zwiedzenie, ze względu na 3 latka w załodze – nie jest typowe. Nie wchodzimy do muzeów, kościołów i tym podobnych miejsc. Koncentrujemy się na spacerach po promenadach, portach – a czasami po prostu zwiedzamy całą wyspę z auta – mniej więcej tak zwiedzimy Hvar i … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Jedziemy na południe

Nie wiemy jeszcze dokąd, ale ruszamy. Plan jest prosty – zaczynamy od umycia przyczepy – po Węgierskim off-roadzie, następnie kawałek autostrady, zjeżdżamy z niej na Split i dalej już magistralą adriatycką potocznie zwaną jadranką – kierujemy się na południe. Stajemy tu gdzie nam się najbardziej spodoba – jednak najlepiej przed miejscowością Drvenik – z której … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Živogošće – camping Dole

Na camping Dole docieramy 12 czerwca w środę około godziny 13-tej. Mamy szczęście – dzięki mapce uzyskanej w recepcji – szybko odnajdujemy ostatnią wolną parcelę w pierwszej linii od morza. A nie jest to proste na tym kempingu z racji tego, że znaczna część linii brzegowej – została przeznaczona na domki letniskowe – jednej z … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Płyniemy na Hvar…

Jest piątek – 14.06 – na ten dzień umówiliśmy się na spotkanie ze znajomymi z Bielska- Białej – wiemy, że od kilkunastu godzin jadą do Chorwacji.  Od tego dnia resztę wczasów spędzimy już razem – zaczynamy od Hvaru  – a dokładnie Campingu Vira – położonego na przeciwległym końcu wyspy – od miasta Sucuraj, do którego … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Hvar – Camping Vira

Na camping docieramy w piątek 14.06 w samo południe – nie mamy rezerwacji, potrzebujemy 2 parcele – jest gorąco, bardzo…28C w cieniu – jak się okaże, jutro cieplej będzie już o 8 rano.

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Gorące miasto Hvar…

15.06 zawitaliśmy do miasta Hvar – całe 3,5 km od campingu VIRA.  Zaparkowaliśmy w samym centrum, nawet udało się w cieniu – za ok 8 kun / godzinę.  Zaczęliśmy od uzupełnienia zapasów w pobliskim Plodine- ze względu na wysokie ceny w sklepiku na campingu. Następnie ok godziny 14 ruszyliśmy wraz ze znajomymi na spacer wzdłuż … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Tunel Pitve, Sveta Nedjelja, Ivan Dolac, Zavala + JELSA

16.06 – na Hvarze jesteśmy 3 dzień, mamy przed sobą jeszcze 3..pora zwiedzać dalej. Ruszamy na południową część wyspy, na którą prowadzi bardzo klimatyczny tunel Pitve. Za tunelem czekał nas jeszcze bardzo fajny zjazd w dół – piękne widoki + kręty stromy zjazd – to lubię. Mimo wczesnej godziny wyjazdu, dalej towarzyszy nam upał i … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Płyniemy do Splitu

Wpis, którego pewnie by nie było – gdyby nie widoki. Grzecznie ustawiamy się w porcie w kolejce – jesteśmy jednymi z pierwszych – mamy pewność, że się zmieścimy. Bilety zakupione – jako, że to nasza najdłuższa trasa z Jadrolinija zarówno w 2012 i 2013 roku – to i rachunek zdecydowanie najwyższy – ale nie było … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Upalny Murter – camping Slanica

Będąc na Hvarze zdecydowaliśmy, że jeżeli mamy go opuścić – to musimy jechać w jakieś fajne miejsce. Wybór nie był trudny – szybka narada po 2 piwkach czy też jakimś drinku i już wiemy, że jedziemy popływać w znane nam miejsce – camping Slanica na wyspie Murter. Czemu akurat tutaj ?: – dwie zatoczki z … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Zadar – camping Borik

Z campingu Slanica mamy do przejechania tylko 70 km – do Zadaru. Wybieramy podróż Magistralą Adriatycką, nie ma sensu jechać na autostradę. Przy okazji przypominamy sobie poprzednie wczasy, kiedy to mijamy Pakostane oraz Sukosan, w których mieszkaliśmy w 2012r – i między innymi oglądaliśmy mecze na Euro… Podróż przebiega sprawnie i ok południa meldujemy się … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Dugi Otok – Camping Kargita

Dugi Otok – na kilka tygodni przed wyjazdem stał się naszym pewniakiem – dlaczego? Ze względu na stosunkowo małą popularność wśród turystów, otwarte morze, piękny park narodowy, ok 1000m piaszczystą plażę i najważniejsze – nowy, pierwszy na wyspie camping gotowy przyjąć nas kilka dni po otwarciu. Przez całą zimę wyspa nie była brana przez nas … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | Leave a comment

Zaton holiday village

Na koniec wczasów zdecydowaliśmy się odwiedzać typowe resorty – aby dzieci mogły się rozerwać, wybawić i mieć co robić przez cały dzień. Tak trafiliśmy do Zaton holiday village – kilkanaście kilometrów na północ od Zadaru. Jest to obiekt mocno zautomatyzowany – pierwsze szlabany na wjeździe rozpoznają samochód po numerze rejestracyjnym i wpuszczają nas na teren … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Pag – camping Straško

25 czerwca podczas wieczornych rozmów, zgodnie wszyscy stwierdziliśmy że pora zmienić camping. Na ostatnie dwie noce na wczasach wybieramy kierunek – Wyspa Pag i Camping Straško w Novalji. Dojazd zajmuje nam ok 1,5 godziny, wyspa robi na nas podobne wrażenie jak rok wcześniej – gołe, gładkie grzbiety skał, same kamienie, trochę niewielkich wygrodzonych pastwisk i … Continue reading »

Categories: 2013, Chorwacja 2013 | Leave a comment

Chorwacja 2013 – powrót i podsumowanie

Po zjechaniu z promu (płynącego z wyspy Pag) mamy  przed sobą odcinek 76 kilometrów do autostrady. Kierujemy się wzdłuż wybrzeża w kierunku Senj, podziwiamy widok m.in. na wyspę Rab i  Krka – być może w 2014, na nie trafimy ? Odcinek od Senj do autostrady jest trudny dla kierowcy, a szczególnie mając za zderzakiem prawie … Continue reading »

Categories: Chorwacja 2013 | 4 komentarze