browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

2017

Straško 2017 na koniec wczasów 2017..

Stali czytelnicy, jeżeli tacy istnieją, wiedzą doskonale, że lubimy wracać do miejsc, które znamy i czujemy się tam dobrze. Nie inaczej jest tym razem. Na ostatnie dni w Chorwacji wybieramy tradycyjnie jak za każdym pobytem w Cro – camp Straško.  

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Zaton Holiday Resort 2017

Jeżeli camping Solaris jest pełen, jesteśmy już blisko Zadaru i nie chcemy odbić się od drzwi recepcji…. wybór jest prosty – jedźmy na Zaton.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Camping, resort Solaris

Każdy z nas lubi wracać do miejsc, które zna – to tak jak z muzyką – chętnie słuchamy te piosenki, które już wielokrotnie słyszeliśmy. Wracamy w związku z tym w okolice Szybenika na camping Solaris.

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Camping Stobreć – Split

Pomysł na te wczasy powstawał zimą, chętnie oglądamy wtedy strony campingów, katalogi, filmiki na youtubie – głównie w niedziele, wspólnie patrząc w TV i laptopa kiedy za oknem leży śnieg. Pora więc na realizację, jedziemy na północ.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Mljet, Saplunara, Sobra

Jeżeli jesteś gościem campingu Prapratno, codziennie spoglądasz na prom kursujący na wyspę Mljet oraz odpowiednio się przygotowałeś – nie ma co zwlekać – pakuj się na prom, zanim tłumy turystów zadepczą tą jeszcze dziką wyspę.

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Divna – czyli piękna, Orebic, Trpanj,

Są takie miejsca, które planuje się koniecznie odwiedzić, jedne mniej drugie bardziej znane. Tak było w tym przypadku. Jedziemy na plażę Divna. Zapraszam do wspólnej wycieczki.

Categories: Chorwacja 2017 | Tags: , , , | Leave a comment

Ston, Dubrovnik, czyli jedziemy na zakupy.

Jak już czytaliście w poprzednich wpisach, po dojechaniu do Prapratno mieliśmy trochę odpocząć od samochodu. Nie do końca się to udało, bo już następnego dnia odwiedziliśmy Ston, w poszukiwaniu siatki do łowienia ryb dla dzieci (co roku zapominamy spakować..).

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Nasze miejsce na ziemi – Prapratno

Jedna fotka, a pokazuje jak niewiele potrzeba nam do szczęścia.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Tags: , , | 10 komentarzy

Jedziemy do raju. Kierunek Peljesac camping Prapratno

Poniedziałek, przed nami dokładnie 313km czyli końcówka drogi, a prawie 250 z tych kilometrów będzie po autostradzie.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Witaj Chorwacjo – Zadar camp Borik

Jest niedziela rano, ruszamy z Węgier w kierunku Chorwacji. Tym razem pojedziemy inaczej niż zawsze. Najpierw drogą expresową do Szombathely, później obwodnicą w kierunku Kormend, Zalaegerszeg i Nagykanizsa aby dotrzeć pod koniec autostrady M7 w kierunku granicy z Chorwacją. Zanim dobrze się rozpędzimy dolewamy 20 litrów paliwa na stacji MOL (5,6zł za litr ON).

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | 4 komentarze

Piaszczysta Chorwacja 2017 – start!

Witajcie po długiej przerwie. Plan na wczasy 2017 powstał w tym roku bardzo wcześniej, pewnie gdzieś jesienią 2016r. Dalej nie zmieniamy kierunku, jedziemy do Chorwacji. Tym razem  są jednak poważniejsze zmiany.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Wielkanoc na Węgrzech czyli poszukiwanie wiosny

Witajcie. Od przynajmniej pięciu lat wybieraliśmy się na wiosenny wyjazd z okazji Świąt Wielkanocnych. Nigdy ta sztuka nam się nie udała, przeważnie ze względów pogodowych i stanu zdrowia naszej starszej (Leo) pociechy. W tym roku postanowiliśmy oszukać przeznaczenie i odmienić tą złą serię.

Categories: 2017, Wielkanoc na Węgrzech | 4 komentarze