browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Author Archives: marek

Co tam w świecie słychać ?

Od ostatniego wpisu mija ponad rok, domyślam się, że nie generuje to nadmiaru wejść na stronę. Nie do końca o to mi chodzi, gdyż nie jest to blog przynoszący zyski z reklam a wręcz przynoszący straty (utrzymanie domeny, serwera). Szybki rozwój naszej działalności powoduje, że nie ma już wolnych chwil na pisanie bloga, selekcję zdjęć … Continue reading »

Categories: 2019 | Leave a comment

Straško 2017 na koniec wczasów 2017..

Stali czytelnicy, jeżeli tacy istnieją, wiedzą doskonale, że lubimy wracać do miejsc, które znamy i czujemy się tam dobrze. Nie inaczej jest tym razem. Na ostatnie dni w Chorwacji wybieramy tradycyjnie jak za każdym pobytem w Cro – camp Straško.  

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Zaton Holiday Resort 2017

Jeżeli camping Solaris jest pełen, jesteśmy już blisko Zadaru i nie chcemy odbić się od drzwi recepcji…. wybór jest prosty – jedźmy na Zaton.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Camping, resort Solaris

Każdy z nas lubi wracać do miejsc, które zna – to tak jak z muzyką – chętnie słuchamy te piosenki, które już wielokrotnie słyszeliśmy. Wracamy w związku z tym w okolice Szybenika na camping Solaris.

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Camping Stobreć – Split

Pomysł na te wczasy powstawał zimą, chętnie oglądamy wtedy strony campingów, katalogi, filmiki na youtubie – głównie w niedziele, wspólnie patrząc w TV i laptopa kiedy za oknem leży śnieg. Pora więc na realizację, jedziemy na północ.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Mljet, Saplunara, Sobra

Jeżeli jesteś gościem campingu Prapratno, codziennie spoglądasz na prom kursujący na wyspę Mljet oraz odpowiednio się przygotowałeś – nie ma co zwlekać – pakuj się na prom, zanim tłumy turystów zadepczą tą jeszcze dziką wyspę.

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Divna – czyli piękna, Orebic, Trpanj,

Są takie miejsca, które planuje się koniecznie odwiedzić, jedne mniej drugie bardziej znane. Tak było w tym przypadku. Jedziemy na plażę Divna. Zapraszam do wspólnej wycieczki.

Categories: Chorwacja 2017 | Tags: , , , | Leave a comment

Ston, Dubrovnik, czyli jedziemy na zakupy.

Jak już czytaliście w poprzednich wpisach, po dojechaniu do Prapratno mieliśmy trochę odpocząć od samochodu. Nie do końca się to udało, bo już następnego dnia odwiedziliśmy Ston, w poszukiwaniu siatki do łowienia ryb dla dzieci (co roku zapominamy spakować..).

Categories: Chorwacja 2017 | Leave a comment

Nasze miejsce na ziemi – Prapratno

Jedna fotka, a pokazuje jak niewiele potrzeba nam do szczęścia.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Tags: , , | 10 komentarzy

Jedziemy do raju. Kierunek Peljesac camping Prapratno

Poniedziałek, przed nami dokładnie 313km czyli końcówka drogi, a prawie 250 z tych kilometrów będzie po autostradzie.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Witaj Chorwacjo – Zadar camp Borik

Jest niedziela rano, ruszamy z Węgier w kierunku Chorwacji. Tym razem pojedziemy inaczej niż zawsze. Najpierw drogą expresową do Szombathely, później obwodnicą w kierunku Kormend, Zalaegerszeg i Nagykanizsa aby dotrzeć pod koniec autostrady M7 w kierunku granicy z Chorwacją. Zanim dobrze się rozpędzimy dolewamy 20 litrów paliwa na stacji MOL (5,6zł za litr ON).

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | 4 komentarze

Piaszczysta Chorwacja 2017 – start!

Witajcie po długiej przerwie. Plan na wczasy 2017 powstał w tym roku bardzo wcześniej, pewnie gdzieś jesienią 2016r. Dalej nie zmieniamy kierunku, jedziemy do Chorwacji. Tym razem  są jednak poważniejsze zmiany.

Categories: 2017, Chorwacja 2017 | Leave a comment

Wielkanoc na Węgrzech czyli poszukiwanie wiosny

Witajcie. Od przynajmniej pięciu lat wybieraliśmy się na wiosenny wyjazd z okazji Świąt Wielkanocnych. Nigdy ta sztuka nam się nie udała, przeważnie ze względów pogodowych i stanu zdrowia naszej starszej (Leo) pociechy. W tym roku postanowiliśmy oszukać przeznaczenie i odmienić tą złą serię.

Categories: 2017, Wielkanoc na Węgrzech | 4 komentarze

Chorwacja 2016 powrót i podsumowanie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Camping w Buk opuszczamy 2 lipca o godzinie 9.00 jest sobota. Przed nami 613km do domu.

Categories: 2016, Chorwacja 2016 | 4 komentarze

Camping Termál w Bükfürdő

Na granicę Chorwacko-Węgierską docieramy o godzinie 12.50, przed nami 20 minut przerwy w kolejce do wjazdu, okazaniu paszportów. Tym razem straż graniczna zaglądała też do wnętrza przyczepy.

Categories: 2016, Chorwacja 2016 | 4 komentarze

Straško 2016 – po modernizacjach

Tak się składa, że jeżeli tylko jesteśmy w Chorwacji, to zawsze trafiamy na Straśko. Za pierwszym razem co prawda nie dojechaliśmy nawet do recepcji…

Categories: 2016, Chorwacja 2016 | Leave a comment

Camping Cikat, Mali Losinj, Cres, Veli Losinj

Jak już pisałem, na camping Cikat docieramy po godzinie 14tej, kiedy ruch na parcelach jest niewielki. Środek tygodnia, połowa czerwca, parceli do wyboru wiele. Mało brakło a mielibyśmy rezerwację na tym campingu, lecz ostatecznie sprawa ugrzęzła na poczcie email na recepcji i sprawa nie została zapięta do końca i dobrze. W związku z posiadaną kartą … Continue reading »

Categories: 2016, Chorwacja 2016 | 2 komentarze

Chorwacja 2016 przygotowania i dojazd

Plan na wczasy w Chorwacji w roku 2016 powstawał przez 2 lata czyli od naszej poprzedniej wizyty nad Adriatykiem. Mało brakło a realizowalibyśmy go w 2015 roku we wrześniu, lecz upały nie odpuszczały, mieliśmy ich dość już w Polsce, wybraliśmy więc na odpoczynek chłód nad Bałtykiem.

Categories: 2016, Chorwacja 2016 | 1 Comment

Słoneczna Majówka 2016 we Wrocławiu

Categories: Majówka we Wrocławiu | Tags: , | Leave a comment

Powrót z Chorwacji i podsumowanie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak jest i tym razem – 4 lipca 2014 o godzinie 8:30 opuszczamy camping Zaton  i ruszamy w drogę do domu.

Categories: 2014, Chorwacja 2014 | Leave a comment